7 miejsc odwiedzonych w 2015


Recenzje / piątek, 8 stycznia, 2016

2015 rok, był rokiem odkryć. Odwiedziłam w nim wiele miejsc, które chciałabym Wam pokazać, może i Wy się na nie skusicie? Podróżowanie jest fajne. Dzięki odwiedzaniu nowych miejsc możemy poznawać ludzi inne kultury czy oglądać piękne miejsca.

1. Kraków – dzielnica Kazimierz

piksele-2Bzapiekanka 7 miejsc odwiedzonych w 2015

Jeśli ktoś był to wie, że najlepsze zapiekanki w Krakowie są na Kazimierzu. za dychę najesz się do syta. a oprócz zapiekanek ta żydowska dzielnica oferuje nam wspaniałe budowle, muzea oraz magiczne uliczki w których można się zakochać. jeśli więc wybierasz się do Krakowa to musisz tam zajrzeć koniecznie.
a jeśli lubisz dobrą kawę to na placu wszystkich świętych na samiuteńkim rogu jest karmello, mają tam wyśmienitą kawę i pyszne czekoladki. 

2. Bochnia – Kopalnia Soli

piksele-2Bzapiekanka 7 miejsc odwiedzonych w 2015

Wiecie, że w kopalni można napić się kawy i zagrać w kosza? Ja byłam w szoku. ale gorąca wam polecam. multimedialna wyprawa po korytarzach kopalni, zdrowe solankowe powietrze. pływanie morską jednostką pływającą po morzu bocheńskim. odrobina historii i ciekawostek. Interesujące miejsce na jednodniowy wypad ze znajomymi czy rodziną. 

3. Bieszczady – Tarnica

piksele-2Bzapiekanka 7 miejsc odwiedzonych w 2015
Bieszczady? no kto ich nie lubi? miejsce magiczne pod każdym względem. Ja w tamtym roku wraz z M. i młodszym bratem odwiedziłam Tarnicę. było zmęczenie było mokro, ale widoki wynagrodziły wszystko. jeśli lubisz góry to Tarnica jest wzniesieniem obowiązkowym. poza tym górskie powietrze i wspólna wędrówka zbliżają do siebie ludzi.

4. Sandomierz

piksele-2Bzapiekanka 7 miejsc odwiedzonych w 2015

Pierwsza wyprawa w nieznane okazała się wyprawą, najpierw do Tarnobrzega, a dzień później do Sandomierza. miasto bardzo urokliwe i mimo, że niewiele widzieliśmy, oprócz bodajże katedry, zamku z zewnątrz i pięknego widoku na Wisłę. Rynek oświetlony jeszcze świątecznie i dobra kawa zrobiły na nas miłe wrażenie. na pewno wrócimy tam w cieplejsze dni.

5. Przemyśl 

piksele-2Bzapiekanka 7 miejsc odwiedzonych w 2015


Przemyśl to chyba moje ulubione miasto. pełno w nim kościołów i pięknych krajobrazów. styk wielu kultur i wyznań. jeśli masz w planach odwiedzić to miasto to na listę rzeczy do zobaczenia musisz wpisać: kopiec tatarski i winną górę, czyli dwa wzniesienia z których widać genialną panoramę miasta z dwóch jej stron. warto także pozwiedzać kościoły a szczególną uwagę zwrócić na katedrę grekokatolicką i kościół karmelitów i franciszkanów. wszystkie są w bliskich odległościach od siebie. no i najważniejsze w Przemyślu podają świetną zupę cebulową w kawiarni Libera (tuż poniżej ratusza), no i w Fiore zjesz najlepsze lody.

6. Rzeszów – Lisia Góra

piksele-2Bzapiekanka 7 miejsc odwiedzonych w 2015

Rzeszów miasto w którym obecnie mieszkam i studiuje. lisia góra to rezerwat do którego prowadzi świetna ścieżka pieszo rowerowa położona nad zalewem. Świetne miejsce na aktywny wypoczynek. odkryłam je wczesną jesienią, gdy zamiast na zajęcia poszliśmy na spacer. miejsce ma swój urok. jeśli jeszcze cię tam nie było to polecam gorąco.

7. Malbork – Zamek

piksele-2Bzapiekanka 7 miejsc odwiedzonych w 2015
 

Krzyżacka twierdza, którą odwiedziłam dzięki pracy na zielonej szkole. miejsce przepełnione historią, którą każdy kojarzy. odwiedziłam je po raz pierwszy i mimo że chwilami przewodnik przynudzał jestem bardzo zadowolona. fajnie na własne oczy zobaczyć to co widziało się na filmach i poczuć kawałek historii.

No i jak wam się podobają te miejsca?

Może już któreś odwiedziliście?
I czy wy macie jakiegoś faworyta, który was urzekł w 2015 roku? Jeśli tak to podzielcie się nim w komentarzach:)

 

Pozdrawiam
Ania