Święta tuż tuż, poczuj ich magię


Codzienność / wtorek, 19 grudnia, 2017

Jesteśmy na ostatniej prostej przed Świętami Bożego Narodzenia. Niektórzy w codziennym zabieganiu zapominają, że już za parę dni są Święta. Poza tym Wigilia wypada w niedziele, a to nie pomaga. Są i tacy, którzy od dłuższego czasu czują klimat Świąt i nic nie jest w stanie im go zabrać. Bo nie ulega wątpliwości, że ten świąteczny czas ma w sobie sporo magii. Jedak są i tacy, którzy tej magii nie czują. I ja ich rozumiem, bo o ile na początku miesiąca czułam klimat zbliżających się Świąt, tak teraz jakoś tak nie bardzo. Dlatego chcę go jakoś obudzić w sobie i otoczeniu. Mam na to kilka sposobów. Jeśli chcesz je poznać to zapraszam do dalszej lektury.

Ulubiona piosenka na Święta

Z piosenkami świątecznymi mam spory problem. Niestety słyszę je w radiowęźle galerii, w której pracuję od końca listopada. Po takim czasie mi zbrzydły. Jednak wracając do domu lubię włączyć sobie piosenki, które uwielbiam. Takie, które mają swój niepowtarzalny klimat i dzięki, którym łza się w oku kręci. Bo w Świętach chodzi trochę o to żeby się zatrzymać i wzruszyć. Nie mam jednej ulubionej piosenki, jednak podrzucę Wam kilka może się spodobają

Pierwsza Gwiazda – TGD

Mary, Did You Know – Pentatonix

Kolęda dla nieobecnych – Beata Rybotycka

więta1-1024x683 Święta tuż tuż, poczuj ich magię

Ulubiony film na Święta

Może zamiast czekać do Świąt na Kevina pooglądaj go wcześniej? Nie ma na co czekać. Filmy świetnie wprawiają w świąteczny klimat. Ja się powoli nastrajam. Na szczęście Netflix ma całkiem sporą bazę filmów ze Świętami w tle. Mam już za sobą takie filmy jak: Świąteczny spadek, Jak Sarah została Aniołem, Świąteczny książę i wspaniały Ekspres Polarny. W planach mam jeszcze oczywiście Opowieść Wigilijną i Kevina, ale to już w święta.

Książka na Święta

To lubię najbardziej, płaczę bardziej niż przy filmach. Bo jak nie płakać gdy dawno niewidziana rodzina bohaterów książki spotyka się w Święta przyciągana ich magią. W książkach zawsze jest dużo tej świątecznej magii, autorzy piszący o Świętach mają niesamowity dar przekazywania tych emocji związanych z urokiem rodzinnych Świąt. W Świątecznych tytułach znajdziemy więcej miłości i ciepła niż w romansach. Jeśli lubisz czytać, to książka z tych świątecznych na pewno sprawi Ci wiele wzruszeń i z pewnością dzięki nim poczujesz magię i klimat Świąt.

więta1-1024x683 Święta tuż tuż, poczuj ich magię

Ubierz choinkę – jakąkolwiek

Tak dokładnie, jakąkolwiek. W tym roku mam 30 centymetrową choinkę w doniczce. Są na niej światełka i oczywiście cukierki. Cukierki jednak tylko dla dorosłych bo z solidną dawką alkoholu. W tamtym roku natomiast miałam choinkę na ścianie. Dokładnie tak. Na dużym bristolu narysowaliśmy zielone drzewko do którego przykleiliśmy światełka i ozdoby z papieru, wyglądała genialnie. Więc nie trzeba mieć od razu 2 metrowej choinki z pięknymi ozdobami. Jeśli nie masz warunków to może kwiat Gwiazdy Betlejemskiej, albo gałązka jodły ze światełkami, albo cokolwiek co ma związek ze Świętami sprawi, że się zachwycisz.

Spraw sobie prezent na Święta

Dobrze przeczytałeś. Zrób prezent dla samego siebie. Ja dziś zakupiłam sobie zestaw startowy do robienia hybryd. Nawet zdążyłam go wypróbować. I już wiem, że to świetna inwestycja. Zaoszczędzę na kosmetyczce i nauczę się czegoś nowego. Zrobienie czegoś dla siebie jest równie ważne jak wręczanie prezentu bliskim. Jest coś o czym marzysz od dawna, co chcesz mieć, co sprawi Ci radość? Jeśli masz coś takiego to kup sobie to, koniecznie!  A jeśli szukasz czegoś na prezent to zapraszam do wpisu z zeszłego roku, pomysły na prezent wciąż aktualne.

więta1-1024x683 Święta tuż tuż, poczuj ich magię

Święta bez pierników to nie Święta

Upiecz pierniki, piernik, babeczki piernikowe. Niech w Twoim domu lub mieszkaniu zapachnie piernikiem. Mi na samo wspomnienie zapachu piernika cieknie ślinka. Mam w planach w tym tygodniu upiec piernik na Święta i muffinki piernikowe do przedświątecznej kawy. Nigdy nie robiłam pierniczków i ich nie ozdabiałam lukrem, może w przyszłym roku się skuszę, jak na razie muffinki wystarczą.

A jaki jest Twój sposób na poczucie Magi Świąt Bożego Narodzenia?