Jeden krok – Heather Gudenkauf

Od życia, śmierci, tragedii zawsze dzieli nas tylko jeden krok, jeden oddech i czasem nie można nic na to poradzić. Tymi słowami zostałam zachęcona do przeczytania książki. Jeden krok to zarazem dużo i mało. Może nas zaprowadzić do zwycięstwa, ale może też doprowadzić do klęski. Przed Wami recenzja powieści obyczajowej, której autorką jest Heather Gudenkauf.

27049038_2033168820042914_2000954468_o-1-1024x768 Jeden krok - Heather Gudenkauf

Książkę upolowałam oczywiście na promocji w Księgarni Świat Książki za zawrotną kwotę 9,99. Jest to pierwsza książka tej autorki na jaką się natknęłam, a że lubię próbować nowych rzeczy i nowych autorów to zaryzykowałam i zaczęłam ją czytać i nie mogłam skończyć. Przez każdy kolejny rozdział byłam coraz bardziej trzymana w napięciu, chciałam jak najszybciej skończyć, aby dowiedzieć się kto jest winny całego tego zamieszania.

Ale do rzeczy, o czym jest książka

Jeden krok to opowieść o szkole w małym miasteczku o wymownej nazwie Broken Branch. Otóż pewnego dnia gdy w okół panuje mróz, a wszystkie stację telewizyjne ostrzegają przed zamiecią śnieżną do szkoły wkracza napastnik z bronią. Nikt nie zna jego tożsamości, nikt nie ma pomysłu jak uwolnić dzieci uwięzione w szkole.

Bohaterowie

Powieść Jeden krok jest pisana z perspektywy kilku bohaterów. Z każdym rozdziałem kolejna postać przejmuję narrację i opowiada historię z własnej perspektywy.

I tak mamy Willa, który opiekuję się dwójką wnucząt, które w ten feralny ostatni dzień przed feriami są w szkole razem z napastnikiem. Will opisuję swoją bezradność, a także kontakty z córką, która go nienawidzi i wnuczką, która nie chcę go polubić. Boi się, że znów zawiedzie córkę i nie zdoła uratować dzieci.

Drugą bohaterką jest Evelyn nauczycielka pechowej klasy do, której wtargnął napastnik. Stara się być opanowana, czuje się odpowiedzialna za swoich uczniów i szuka okazji by ich uratować. Nie chcę umierać, zwłaszcza że niedługo odchodzi na emeryturę i ma na sobie śmieszną sukienkę, która nie przystoi nauczycielce w jej wieku.

Mamy też policjantkę Meg, to na niej spoczywa odpowiedzialność za uwięzione dzieci. Jej córka nie poszła do szkoły bo wyjechała wcześniej spotkać się z tatą. Czy Meg poradzi sobie z tą trudną sytuacją? Czy będzie w stanie opanować mieszkańców, którzy sami chcą ratować dzieci. Jak szybko uda jej się ustalić kto jest napastnikiem i czego tak właściwie chcę.

Jest także trzynastoletnia Augie wnuczka Willa, która postanowiła uratować swojego młodszego brata. Czy uda jej się poradzić sobie z konsekwencjami wypadku po którym jej matka trafiła z poparzeniami do szpitala a ona z bratem musieli zamieszkać z dziadkiem.

27049038_2033168820042914_2000954468_o-1-1024x768 Jeden krok - Heather Gudenkauf

 

Jak się skończy?

Oczywiście, że Wam nie zdradzę. Jednak polecę przeczytać Jeden krok, historię pełną emocji. Znajdziecie w niej gniew, nienawiść, złość, brak zrozumienia, ale także ogrom wzruszenia, miłości. Zobaczycie jak jeden krok może oczyścić relację między dwoma osobami. Szukajcie szczęśliwego zakończenia.

 

6 Replies to “Jeden krok – Heather Gudenkauf

  1. Fabuła wydaję się interesująca, mogłaby być to idealna książka dla mnie w jakąś krótką podróż, wciągająca, niezbyt obszerna i z ciekawym zakończeniem 🙂

  2. Baardzo spodobała mi się fabuła tej książki. Mam bardzo dużo planów czytelniczych na ten rok, ale chyba dorzucę “Jeden krok” na swoją listę książek do przeczytania…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *